Napromieniowani

S³owa na dobry pocz±tek.. => REGULAMIN => W±tek zaczêty przez: bejkerek87 Pa¼dziernik 31, 2009, 19:45:48



Tytu³: Czy mo¿na ¿yæ bez cierpienia? Jak± odgrywa ono role ¿yciu?
Wiadomo¶æ wys³ana przez: bejkerek87 Pa¼dziernik 31, 2009, 19:45:48
   Czy mo¿na ¿yæ bez cierpienia? Jak± odgrywa ono role ¿yciu?
 
   Â¦wiat zosta³ tak stworzony , ¿e nieod³±czn± jego czê¶ci±, tu¿ obok rado¶ci, jest cierpienie. Nie by³o go na samym pocz±tku, w biblijnym ogrodzie Eden, ale by³ to bardzo krótki etap w dziejach ludzko¶ci. Pierwsi ludzie, których Bóg stworzy³ na Obraz i Podobieñstwo swoje równie¿ do¶wiadczyli cierpienia. Mo¿na powiedzieæ, ¿e cierpienie towarzyszy ludziom od samego pocz±tku a¿ do teraz.
Wierz±cy pytaj± od wieków, dlaczego dobry Stwórca pozwala na bolesne do¶wiadczenia. Niewierz±cy równie¿ zadaj± sobie te pytania o ich sens. Wiec teraz ja spróbuje odpowiedzieæ na podan± przez siebie hipotezê.:” Czy mo¿na ¿yæ bez cierpienia.?”Mam jeden archetyp ze Starego Testamentu o cierpi±cym cz³owieku, którym jest biblijny Hiob, ma¿ niemal doskona³y, szczery, boj±cy siê Boga, odstêpuj±cy od z³ego, zamo¿ny, otoczony liczn± rodzin± za któr± dziêkowa³ Bogu. Chod¼ w pewnym momencie jego ¿ycie tak piêkne i szczê¶liwe staje siê pe³nym obrazem cierpienia, które mo¿e ka¿dego cz³owieka spotkaæ. Bóg zes³a³ nañ Tr±d, utratê najbli¿szych i maj±tku. Mimo to Hiob nie zapar³ siê Boga, zachowa³ swoj± godno¶æ. Zniós³ wszystko cierpliwie, nie trac±c wiary w boskie wyroki. W nagrodê odzyska³ zdrowie, maj±tek, obdarzony zosta³ nowym potomstwem. Nastêpnie w Nowy Testament opisuje cierpienie Chrystusa za grzechy wszystkich ludzi. Religia o cierpieniu Syna Bo¿ego – Odkupiciela ludzko¶ci nada³a g³êboki sens i najwy¿sz± warto¶æ. Znosi on straszliwe cierpienia – jest biczowany, poni¿any, d¼wiga krzy¿, na którym potem d³ugo umiera. Jego cierpienie ma jednak moc  zbawcz±. Cierpienie mo¿e równie¿ wzbogacaæ mi³o¶æ – pozwala g³êbiej czuæ i rozumieæ. Odkrywa zupe³nie inne horyzonty, utwierdza ludzi w mi³o¶ci i sprawia, ¿e staj± siê silniejsi. S± w stanie przetrwaæ coraz wiêcej, pokonaæ przeciwno¶ci losu, które staj± im na drodze,  uzmys³awiaj± sobie g³êbiê swoich uczuæ a cierpienie zbli¿a ich do siebie. „Zachcia³o mu siê szczê¶cia, zachcia³o mu siê prawdy, zachcia³o mu siê wieczno¶ci, patrzcie go!” pisze Wis³awa Szymborska .
   To chyba jedyna prawda, jak± bez w±tpienia mo¿na wyg³osiæ o cz³owieku. Ka¿dy z nas czego¶ pragnie, szuka. Cierpi nie mog±c spe³niæ swoich kolejnych planów i d±¿eñ. Kiedy jednak ju¿ do czego¶ dojdzie, nagle zaczyna chcieæ czego¶ wiêcej i wiêcej... Wtedy znów cierpi – i tak bez koñca. Cierpienie i ból, to nieroz³±czny element ¿ycia ka¿dego z nas. Kiedy nie jeste¶my absolutnie szczê¶liwi – cierpimy. Nie znamy „z³otego ¶rodka”. A mo¿e po prostu nie potrafimy odnale¼æ szczê¶cia, które jest tu¿ obok nas?
----------------
Co my¶licie o tym...


Tytu³: Odp: Czy mo¿na ¿yæ bez cierpienia? Jak± odgrywa ono role ¿yciu?
Wiadomo¶æ wys³ana przez: destinyunknown Listopad 02, 2009, 00:20:30
S±dzê, ¿e nie mo¿na BYÆ szczê¶liwym. Szczê¶liwym siê BYWA. A cierpienie... W wiêkszym lub mniejszym stopniu dotyka ka¿dego z nas. Taka karma.


Tytu³: Odp: Czy mo¿na ¿yæ bez cierpienia? Jak± odgrywa ono role ¿yciu?
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Kasia Listopad 02, 2009, 09:52:49
cierpnie jest czyms naturalnym. przeciez zostalismy stowrzeni na obraz
i podobienstwo Boga a on cierpial . cierpienie uszlachetnia


Tytu³: Odp: Czy mo¿na ¿yæ bez cierpienia? Jak± odgrywa ono role ¿yciu?
Wiadomo¶æ wys³ana przez: 62norbi Listopad 02, 2009, 15:12:28
Cierpienie jest nieod³±czn± czê¶ci± ¿ycia ka¿dego cz³owieka... Zawsze, na ka¿dym miejscu, o ka¿dym czasie kto¶ cierpi, nie tylko My ludzie ale tak¿e zwierzêta, lecz My ludzie w wiêkszo¶ci nie zauwa¿amy tego... Jeste¶my stworzeni do tego aby cierpieæ, nie tylko My "ON" ale tak¿e cierpi± zdrowi... Niektórzy wiêcej, a niektórzy mniej... Jednak, jeste¶my w wielu przypadkach stworzeniami które nie zauwa¿aj± cierpienia innej osoby, nie raz przechodzimy obojêtnie obok cierpi±cego, wmawiaj±c sobie: a to nie moja sprawa... a co siê bêdê pakowa³ w cudze k³opoty... a mo¿e to pijak... a dobrze mu tak, po co siê pakowa³ w to... itd...  A z barierami nie do przebycia, jakie spotykaj± "ON" jest podobnie, wmawiamy sobie wtedy: a nas to nie dotyczy... a bo na ulicach nie ma "ON"...  a bo oni nie potrzebuj± ju¿ niczego... a bo ONI nie chc± tego lub tamtego... a zdrowie im na to nie pozwala... itd. itd... To jest bardzo b³êdne my¶lenie zdrowych ludzi, ¿e my niczego nie potrzebujemy oprócz cichego k±ta i wspó³czucia... A tego aby nam zmniejszyæ cierpienie, u³atwiæ, nam "ON" ¿ycie poprzez likwidacjê tych barier nie kwapi± siê... Dlaczego?? Bo ich to niedotyczy... A my, cierpimy... i oni, zdrowi,  jak ich dopadnie choroba lub wypadek, wtedy nas zaczynaj± rozumieæ... jak cierpimy, przez "ICH G£UPOTE" lecz wtedy jest ju¿ za pó¼no na wszystko i  najczê¶ciej wol± siedzieæ cicho jak mysz pod miot³±, a to jest kolejny b³±d... Uwa¿am, ¿e powinni siê przy³±czyæ do nas, do tych co g³o¶no mówi± i pisz±  o "CIERPIENIU"...


Tytu³: Odp: Czy mo¿na ¿yæ bez cierpienia? Jak± odgrywa ono role ¿yciu?
Wiadomo¶æ wys³ana przez: destinyunknown Listopad 02, 2009, 18:58:07
cierpnie jest czyms naturalnym. przeciez zostalismy stowrzeni na obraz
i podobienstwo Boga a on cierpial . cierpienie uszlachetnia

"Nie uszlachetnia" ks. Tischner


Tytu³: Odp: Czy mo¿na ¿yæ bez cierpienia? Jak± odgrywa ono role ¿yciu?
Wiadomo¶æ wys³ana przez: destinyunknown Listopad 02, 2009, 19:05:05
Drogi Norbi - nie uogólniaj... Piszesz z tak± nienawi¶ci± o ludziach "zdrowych" - a sam pocz±tkowo napisa³e¶, ¿e oni tak¿e cierpi±...
A jak Wy cierpicie? Tylko fizycznie?

Polecam wspania³± ksi±¿kê - "Oskar i Pani Ró¿a": Bo s± dwa rodzaje bólu, Oskarku. Cierpienie fizyczne i cierpienie duchowe. Cierpienie fizyczne siê znosi. Cierpienie duchowe siê wybiera.


Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wilcze-zycie polskiserwerzycia brazylia2014 svcraft blackspider