Strona g³ówna
Pomoc
Szukaj
Kalendarz
Zaloguj siê
Rejestracja
Witamy,
Go¶æ
.
Zaloguj siê
lub
zarejestruj
.
1 Godzina
1 Dzieñ
1 Tydzieñ
1 Miesi±c
Zawsze
Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Napromieniowani
>
S³owa na dobry pocz±tek..
>
REGULAMIN
>
widomosci
Strony: [
1
]
Do do³u
« poprzedni
nastêpny »
Drukuj
Autor
W±tek: widomosci (Przeczytany 3566 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
gruszka
Go¶æ
Odp: widomosci
«
Odpowiedz #12 :
Styczeñ 20, 2008, 16:23:29 »
krzysiek napisz jaka bys chcia³
Zapisane
krzysiek
Go¶æ
Odp: widomosci
«
Odpowiedz #11 :
Styczeñ 20, 2008, 12:39:30 »
www.niepe
³nosprawni.pl
Zapisane
krzysiek
Go¶æ
Gosiu
«
Odpowiedz #10 :
Styczeñ 11, 2008, 12:34:21 »
gosu dodaj mi dziedzine obojêtnie jakom
Zapisane
gruszka
Go¶æ
Niepe³nosprawni uczniowie upokorzeni przez kolegów
«
Odpowiedz #9 :
Styczeñ 11, 2008, 01:29:32 »
Gimnazjali¶ci ze Szczecinka (zachodniopomorskie) podczas zajêæ na basenie zmusili m³odszych, niepe³nosprawnych kolegów do pozowania nago. Poni¿aj±c± scenê sfilmowali telefonem komórkowym.
Na filmie widaæ dwóch, rozebranych do naga ch³opców. Obaj siê ¶miej± i machaj± rêkoma. Dok³adnie widaæ intymne czê¶ci cia³a. Ca³o¶æ rozgrywa siê w przebieralni na basenie.
Sprawa wysz³a na jaw, gdy jedna z ofiar powiedzia³a o zdarzeniu rodzicom. Ci natychmiast powiadomili dyrekcjê szko³y.
zrodlo z
www.niepelnosprawni.pl
- Gdy rodzic zadzwoni³ do mnie wieczorem do domu, a¿ nogi siê pode mn± ugiê³y ? stwierdzi³a Anna We³niak ? Tokarska, dyrektorka Gimnazjum nr 2 w Szczecinku.
Policja ustali³a i przes³ucha³a trzech podejrzanych, którzy mog± byæ autorami tego nagrania. Wszyscy s± uczniami pierwszej klasy miejscowego gimnazjum. Ofiary chodz± do pi±tej klasy integracyjnej szko³y podstawowej. Obie placówki mieszcz± siê w tym samym budynku.
Jeden z gimnazjalistów mia³ zagroziæ ma³ym kolegom, ¿e ich pobije, je¿eli nie bêd± pozowaæ do zdjêæ ? informuje Jaros³aw Walczak, rzecznik prasowy szczecineckiej policji.
Policja rozwa¿a postawienie podejrzanym zarzutu zmuszania gro¼bami do okre¶lonego zachowania. Trwa ustalanie, czy film zosta³ rozes³any do innych osób
Zapisane
gruszka
Go¶æ
pelnomocnik rz±du ds. osób niepelnosprawnych
«
Odpowiedz #8 :
Styczeñ 09, 2008, 00:30:00 »
Jest ju¿ nowy Pe³nomocnik Rz±du ds. Osób Niepe³nosprawnych
Jaros³aw Duda (PO) zosta³ nowym Pe³nomocnikiem Rz±du ds. Osób Niepe³nosprawnych.
Od wielu lat zwi±zany przyja¼ni± i konkretnymi dzia³aniami z osobami niepe³nosprawnymi, starszymi, chorymi. Z wykszta³cenia socjolog. W czasie studiów na KUL wspó³tworzy³ ruch dla osób niepe³nosprawnych i ich rodzin "Wiara i ¦wiat³o", znany jako Muminki. Tam nauczy³ siê pomagaæ i dzieliæ swoj± sprawno¶ci±. Swój zapa³ wykorzystuje w pracy zawodowej i parlamentarnej.
By³ dyrektorem Wojewódzkiego Zespo³u Pomocy Spo³ecznej we Wroc³awiu, dyrektorem Wydzia³u Spraw Spo³ecznych i Zdrowia w Dolno¶l±skim Urzêdzie Wojewódzkim, cz³onkiem Krajowej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepe³nosprawnych, zastêpc± prezesa PFRON, dyrektorem Miejskiego Zarz±du Domów Pomocy Spo³ecznej we Wroc³awiu, radnym Sejmiku Dolno¶l±skiego. Stworzy³ wiele miejsc pracy dla osób niepe³nosprawnych, wspiera dzia³alno¶æ organizacji pozarz±dowych.
Ekspert w zakresie polityki spo³ecznej. Od 2004 r. Pose³ na Sejm RP, w Sejmie V Kadencji wiceprzewodnicz±cy Komisji Polityki Spo³ecznej.
Propagator sportu, grywa w pi³kê no¿n± i tenis sto³owy.
Zapisane
gruszka
Go¶æ
renty i amerytury wzosna o 6%
«
Odpowiedz #7 :
Styczeñ 09, 2008, 00:14:23 »
gruszka
Administrator
U¿ytkownik
Wiadomo¶ci: 83
ranty i amerytury wzrosna o 6 %
? : Grudzieñ 21, 2007, 21:32:04 ?
Odpowiedz cytuj±c Modyfikuj wiadomo¶æ Usuñ wiadomo¶æ Podziel w±tek
W marcu 2008 roku zostan± zwaloryzowane ¶wiadczenia ponad 9,7 mln osób - g³ównie emerytów i rencistów. Nie musz± oni wystêpowaæ do instytucji, które je wyp³acaj±, z wnioskiem o podwy¿kê. Dostan± j± automatycznie.
W przysz³ym roku zmieni siê sposób waloryzacji ¶wiadczeñ emerytalno-rentowych. Nie bêd± one jak obecnie podwy¿szane dopiero wtedy, gdy inflacja od ostatniej podwy¿ki przekroczy 5 proc., ale co roku.
Dodatkowo wska¼nik waloryzacji, od którego zale¿y wysoko¶æ podwy¿ek, uwzglêdni nie tylko wzrost cen, ale tak¿e co najmniej 20 proc. realnego wzrostu p³ac.
Dla kogo podwy¿ka
Wysoko¶æ i czêstotliwo¶æ podwy¿szania wszystkich ¶wiadczeñ objêtych waloryzacj± zale¿y od tego, w jaki sposób s± podwy¿szane emerytury i renty wyp³acane przez Zak³ad Ubezpieczeñ Spo³ecznych. Dzieje siê tak dlatego, ¿e podwy¿szanie ¶wiadczeñ innych grup zawodowych (np. rolników czy funkcjonariuszy s³u¿b mundurowych) i innych ¶wiadczeniobiorców (np. osób otrzymuj±cych renty socjalne) zale¿y od sposobu podwy¿szania ¶wiadczeñ wyp³acanych przez Zak³ad.
Przysz³oroczna podwy¿ka bêdzie wiêc dotyczyæ:
7,3 mln osób otrzymuj±cych z ZUS emerytury, renty z tytu³u niezdolno¶ci do pracy i renty rodzinne,
238 tys. osób otrzymuj±cych z ZUS renty socjalne,
340 tys. osób otrzymuj±cych z ZUS zasi³ki i ¶wiadczenia przedemerytalne,
1,5 mln osób otrzymuj±cych emerytury i renty z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Spo³ecznego,
oko³o 350 tys. ¶wiadczeniobiorców tzw. s³u¿b mundurowych, tj.:
- ¿o³nierzy i ich rodzin, którzy pobieraj± ¶wiadczenia w Wojskowym Biurze Emerytalnym Ministerstwa Obrony Narodowej,
- funkcjonariuszy i ich rodzin (miêdzy innymi funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeñstwa Wewnêtrznego, Agencji Wywiadu, Stra¿y Granicznej, Biura Ochrony Rz±du, Pañstwowej Stra¿y Po¿arnej), którzy pobieraj± ¶wiadczenia z Zak³adu Emerytalno-Rentowego Ministerstwa Spraw Wewnêtrznych i Administracji,
- funkcjonariuszy s³u¿by wiêziennej i ich rodzin, pobieraj±cych ¶wiadczenia w biurze emerytalnym s³u¿by wiêziennej podleg³emu Ministerstwu Sprawiedliwo¶ci.
W sumie na podwy¿ki ¶wiadczeñ wynikaj±ce z marcowej waloryzacji mo¿e liczyæ 9,73 mln osób.
zródlo www.niepe³nosprawni pl
Zg³o¶ do moderatora 83.30.99.8 (?)
gruszka
Administrator
U¿ytkownik
Wiadomo¶ci: 83
Odp: ranty i amerytury wrosna o 6 %
? Odpowiedz #1 : Styczeñ 07, 2008, 05:12:13 ?
Odpowiedz cytuj±c Modyfikuj wiadomo¶æ Usuñ wiadomo¶æ Podziel w±tek
gruszka
Administrator
U¿ytkownik
Wiadomo¶ci: 76
odliczenie
? : Dzisiaj o 04:19:42 ?
Odpowiedz cytuj±c Modyfikuj wiadomo¶æ Usuñ wiadomo¶æ Podziel w±tek
kochani slyszalam ze mo¿na odliczyc podatek na uczace sie dzecko nawet jak sie nie uczy(dziecko niep do 25 roku zycia) raczej osoba na ktura dostaje sie pilegnacyjne
pytajcie pa
Zg³o¶ do moderatora 83.30.108.22 (?)
krzysiek
Nowy u¿ytkownik
Wiadomo¶ci: 32
Odp: ranty i amerytury wrosna o 6 %
? Odpowiedz #2 : Styczeñ 07, 2008, 17:32:31 ?
Odpowiedz cytuj±c Modyfikuj wiadomo¶æ Usuñ wiadomo¶æ Podziel w±tek
Bêd± one obliczane na podstawie kapita³u zgromadzonego na koncie emerytalnym. Ich wysoko¶æ bêdzie ni¿sza ni¿ ¶wiadczeñ obecnie przyznawanych. Zmiana ta spowoduje, ¿e tylko w 2020 roku FUS zaoszczêdzi z tego tytu³u 3,2 mld z³.
Dokoñczenie reformy
Reforma emerytalna wprowadzi³a zasadê, ¿e wysoko¶æ emerytury ma zale¿eæ od kwoty sk³adek zgromadzonych na koncie emerytalnym w ca³ym okresie aktywno¶ci zawodowej. Emerytura obliczona zgodnie z now± formu³± bêdzie równa kwocie uzyskanej w wyniku podzielenia zwaloryzowanej sumy kwoty kapita³u pocz±tkowego oraz kwoty sk³adek emerytalnych wp³aconych po 1998 roku przez ¶rednie dalsze trwanie ¿ycia osoby przechodz±cej na emeryturê. Jednak tworz±c nowy system, jego twórcy nie zmienili zasad obliczania rent z tytu³u niezdolno¶ci do pracy. To spowodowa³o, ¿e algorytm wyliczania tych ¶wiadczeñ do dzisiaj jest taki sam, jak w przypadku ustalania emerytur z tzw. starego systemu. Ró¿nica miêdzy rent± i emerytur± polega na tym, ¿e przy ustalaniu wysoko¶ci renty, oprócz okresów sk³adkowych i niesk³adkowych, mog± byæ uwzglêdnione tak¿e tzw. okresy hipotetyczne, uzupe³niaj±ce sta¿ ubezpieczeniowy brakuj±cy do pe³nych 25 lat.
Ni¿sze wyp³aty
- ¬le siê sta³o, ¿e dopiero teraz rz±d przygotowa³ za³o¿enia do ustawy. Pracownicy musz± wiedzieæ, ¿e wprowadzenie nowych zasad ustalania rent bêdzie dla nich korzystne, gdy¿ dziêki temu zmniejsz± siê koszty pracy - mówi prof. Marek Góra, wspó³twórca reformy emerytalnej.
Resort pracy proponuje
Zg³o¶ do moderatora 83.21.152.208 (?)
krzysiek
Nowy u¿ytkownik
Wiadomo¶ci: 32
Odp: ranty i amerytury wrosna o 6 %
? Odpowiedz #3 : Styczeñ 07, 2008, 18:01:19 ?
Odpowiedz cytuj±c Modyfikuj wiadomo¶æ Usuñ wiadomo¶æ Podziel w±tek
Nie mo¿e byæ tak, ¿e ubezpieczonemu bêdzie bardziej siê op³aca³o otrzymaæ rentê z tytu³u niezdolno¶ci do pracy ni¿ emeryturê. Bo je¶li kto¶ pracowa³ czterdzie¶ci lat i otrzyma takie samo ¶wiadczenie jak osoba ze sta¿em o po³owê ni¿szym, to nie ma sensu oszczêdzaæ na emeryturê - mówi Jeremi Mordasewicz, cz³onek Rady Nadzorczej Zak³adu Ubezpieczeñ Spo³ecznych.
Wed³ug by³ego wiceministra polityki spo³ecznej Krzysztofa Patera zaproponowane przez resort pracy rozwi±zania zwiêksz± zale¿no¶æ wysoko¶ci ¶wiadczenia od p³aconych sk³adek ubezpieczeniowych. Jednak takie rozwi±zanie jest niebezpieczne.
- Je¶li na renty bêd± przechodziæ osoby m³ode, o krótkim sta¿u ubezpieczeniowym, to dziewiêæ na dziesiêæ osób mo¿e otrzymywaæ minimalne renty gwarantowane przez pañstwo. W praktyce oznacza to, ¿e takie ¶wiadczenie utraci charakter ubezpieczeniowy. Je¶li rz±d przyjmie ustawê na podstawie takich za³o¿eñ, Trybuna³ Konstytucyjny uzna j±
Zg³o¶ do moderatora 83.21.152.208 (?)
Strony: [1]
OdpowiedzPowiadamiajDodaj ankietêWy¶lij ten w±tekDrukuj
? poprzedni nastêpny ?
Przesuñ w±tekUsuñ w±tekZamknij w±tekPrzyklej w±tekScal w±tkiOdno¶nik do kalendarza
Skocz do:
Powered by SMF 1.1.4 | SMF ? 2006-2007, Simple Machines LLC
BlueSkies design by Bloc | XHTML | CSS
Darmowe Fora |
«
Ostatnia zmiana: Styczeñ 09, 2008, 00:19:20 wys³ane przez gruszka
»
Zapisane
krzysiek
Go¶æ
Odp: widomosci
«
Odpowiedz #6 :
Styczeñ 08, 2008, 16:29:56 »
Nie odby³o siê planowane na godzinê 10 posiedzenie rz±du, na którym minister zdrowia Ewa Kopacz mia³a przedstawiæ pakiet projektów ustaw zdrowotnych. Centrum Informacyjne Rz±du poinformowa³o, ¿e mia³o miejsce "nieformalne spotkanie cz³onków rz±du po¶wiêcone sytuacji w ochronie zdrowia". Wed³ug nieoficjalnych informacji Radia Zet zamieszanie wynika z tego, ¿e premierowi Donaldowi Tuskowi nie spodoba³y siê pomys³y minister Kopacz na to jak wyj¶æ z zapa¶ci w s³u¿bie zdrowia.
Jak poinformowa³o Radio Zet - premier nie zgodzi³ siê na podniesienie sk³adki zdrowotnej i na odp³atno¶ci za us³ugi medyczne. Takie propozycje pojawi³y siê w resorcie zdrowia, a - wed³ug stacji - rozmawiano o nich jeszcze wczoraj po po³udniu na nieformalnym spotkaniu najwa¿niejszych polityków PO.
W jednym z wariantów ministerstwo zdrowia chcia³o podnie¶æ sk³adkê zdrowotn± o 3 procent, wprowadziæ szerokie wspó³p³acenie za us³ugi, na przyk³ad za wezwanie karetki czy pobyt w szpitalu. Resort planowa³ te¿ podniesienie akcyzy na tytoñ i alkohole. W sumie minister Kopacz ¿±da³a 7 miliardów z³otych - podaje Radio Zet.
Pakiet zdrowotny Kopacz
Wczoraj minister zdrowia zapowiedzia³a, ¿e przedstawi dzi¶ Radzie Ministrów pakiet zdrowotny, w którym mia³y siê znale¼æ m.in. projekt tzw. koszyka niegwarantowanych ¶wiadczeñ medycznych i ubezpieczeñ dodatkowych, projekt ustawy o prawach pacjenta oraz projekt dotycz±cy restrukturyzacji szpitali. Kopacz mówi³a, ¿e w jej programie nie ma planów kolejnego odd³u¿ania szpitali, ale projekt ich restrukturyzacji i przekszta³cenia w spó³ki prawa handlowego. W tej koncepcji np. starosta powiatu bêdzie udzia³owcem wiêkszo¶ciowym w tej spó³ce i bêdzie musia³ co rok, zgodnie z prawem, przeprowadzaæ bilans placówki i pokrywaæ jej straty na bie¿±co.
Minister podkre¶li³a te¿, ¿e jest przeciw wspó³p³aceniu za us³ugi medyczne przez pacjentów. Chcia³aby jednak, by system zosta³ zasilony przez ubezpieczenia dodatkowe. Jak powiedzia³a, Polacy wydaj± na prywatn± ochronê zdrowia 20 mld z³.
Zmiany w s³u¿bie zdrowia jak najszybciej
Rano w radiowej "Trójce" szef gabinetu politycznego premiera S³awomir Nowak zapewnia³, ¿e rz±d chce doprowadziæ do jak najszybszych zmian w s³u¿bie zdrowia. Zdaniem Nowaka, podobnie jak innych liderów PO, mo¿liwe jest, ¿e projekty w tej sprawie zostan± zg³oszone jako poselskie, a nie rz±dowe, co przyspieszy prace nad nimi.
Z kolei w radiu RMF FM szef klubu PO Zbigniew Chlebowski mówi³, ¿e "rz±d umówili³ siê, ¿eby przyspieszyæ prace nad tymi rozwi±zaniami". - Byæ mo¿e kluby parlamentarne PO i PSL w przysz³ym tygodniu z³o¿± te projekty ustaw - doda³.
Rada Ministrów mia³a te¿ dzi¶ omówiæ program prac legislacyjnych rz±du na pierwsze pó³rocze 2008 roku oraz zaj±æ siê projektem zmiany ustawy o transporcie kolejowym
Zapisane
krzysiek
Go¶æ
Odp: widomosci
«
Odpowiedz #5 :
Styczeñ 08, 2008, 16:25:53 »
PKN Orlen i Grupa Lotos maj± do zap³acenia ³±cznie 5,5 mln z³ kary za zawarcie niedozwolonego porozumienia - poinformowa³ we wtorkowym komunikacie Urz±d Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Zapisane
gruszka
Go¶æ
praca niep.
«
Odpowiedz #4 :
Styczeñ 08, 2008, 15:47:39 »
- Wszystko za³atwiê, nie ma sprawy, której nie za³atwiê. Jak mnie drzwiami wyrzuc±, wejdê oknem. - mówi Ryszard , który mimo, ¿e posiada pierwsz± grupê inwalidzk±, znalaz³ dla siebie zajêcie. Zosta³ profesjonalnym "Za³atwiaczem".
Pan Ryszard uleg³ powa¿nemu wypadkowi. Ma k³opoty z poruszaniem, a nawet mówieniem. - Mam bezw³ad po³owiczny, lewostronny - dodaje pan Ryszard.
Jednak za 8 z³otych za godzinê jest w stanie za³atwiæ wiêkszo¶æ spraw, z którymi jego klienci nie maj± czasu siê uporaæ. Najczê¶ciej s± to sprawy urzêdowe, takie jak pobieranie dokumentów, czy wnoszenie op³at.
Zadowolenie klienci i urzêdnicy
Z jego pracy zadowoleni s± urzêdnicy - Pan Ryszard jest ju¿ profesjonalist±. Wie co i gdzie za³atwiæ. Nie s± potrzebne dodatkowe wyja¶nienia - opowiada Anna Patyk z Urzêdu Miasta Inowroc³aw.
Pan Marek Roloff jest klientem Pana Ryszarda. Nie jest on w stanie zaj±æ siê wszystkimi swoich sprawami, poniewa¿ czêsto wyje¿d¿a i wtedy w³a¶nie korzysta z us³ug "Za³atwiacza". - Zostawiam mu pieni±dze i rachunki. On pamiêta i za³atwia - mówi Rolof.
zrodlo z
www.twn.pl
Zapisane
gruszka
Go¶æ
Odp: widomosci
«
Odpowiedz #3 :
Styczeñ 07, 2008, 17:14:13 »
brawo krzysiek
Zapisane
krzysiek
Go¶æ
KOMUNIKAT z dnia 13 grudnia 2008 r.2007 r
«
Odpowiedz #2 :
Styczeñ 07, 2008, 17:11:14 »
Od 1 stycznia 2008 r. wchodz± w ¿ycie znowelizowane przepisy ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i spo³ecznej oraz zatrudnianiu osób niepe³nosprawnych, zmieniaj±ce zasady udzielania pomocy publicznej pracodawcom zatrudniaj±cym osoby niepe³nosprawne oraz wprowadzaj±ce nowe formy wsparcia dla osób niepe³nosprawnych prowadz±cych dzia³alno¶æ gospodarcz±, a tak¿e niepe³nosprawnych rolników i rolników zobowi±zanych do op³acania sk³adek na ubezpieczenia spo³eczne za niepe³nosprawnych domowników. (pe³ny tekst komunikatu)
W sprawie pytañ prosze o kontakt z zemnom podaje gg 156657
Zapisane
gruszka
Go¶æ
Odp: widomosci
«
Odpowiedz #1 :
Styczeñ 07, 2008, 06:10:52 »
gruszka
Administrator
U¿ytkownik
Wiadomo¶ci: 76
odliczenie
? : Dzisiaj o 04:19:42 ?
Odpowiedz cytuj±c Modyfikuj wiadomo¶æ Usuñ wiadomo¶æ Podziel w±tek
kochani slyszalam ze mo¿na odliczyc podatek na uczace sie dzecko nawet jak sie nie uczy(dziecko niep do 25 roku zycia) raczej osoba na ktura dostaje sie pilegnacyjne
pytajcie pa
Zapisane
gruszka
Go¶æ
widomosci
«
:
Styczeñ 07, 2008, 06:10:05 »
gruszka
Administrator
U¿ytkownik
Wiadomo¶ci: 75
Czeka nas rewolucja w orzecznictwie?
? : Grudzieñ 21, 2007, 21:36:48 ?
Odpowiedz cytuj±c Modyfikuj wiadomo¶æ Usuñ wiadomo¶æ Podziel w±tek
Jak poda³a ?Gazeta Prawna?, Unia Europejska planuje wprowadzenie jednolitego systemu orzekania o niepe³nosprawno¶ci we wszystkich krajach Wspólnoty. Je¶li Komisja Europejska przyjmie stosowne rozporz±dzenie w tej sprawie, Polska bêdzie musia³a dostosowaæ przepisy krajowe do wymogów unijnych.
Unia Europejska chce, aby przede wszystkim ujednoliciæ orzekanie o niepe³nosprawno¶ci dla pracowników zak³adów pracy chronionej ? bêd± w nich mog³y pracowaæ osoby, których niepe³nosprawno¶æ okre¶lona jest w procentach. W Polsce osób pracuj±cych w zpch-ach jest obecnie 180 tys., jednak mo¿e siê okazaæ, ¿e nie tylko one bêd± musia³y staraæ siê o nowe orzeczenie. Je¶li rz±d zdecyduje siê na ca³kowit± reformê polskiego systemu orzecznictwa, nowych orzeczeñ bêdzie potrzebowaæ 4,5 mln osób, które w tej chwili s± prawnie uznane za niepe³nosprawne.
Planowane jest, ¿e rozporz±dzenie Komisji Europejskiej wejdzie w ¿ycie w po³owie stycznia 2008 r. Wprowadzi ono now± definicjê zatrudnienia chronionego - bêdzie to praca w zak³adzie, w którym stopieñ niepe³nosprawno¶ci co najmniej 75 proc. pracowników bêdzie wynosi³a co najmniej 50 proc. Bezpo¶rednio oznacza to koniczno¶æ zmiany systemu orzekania do celów zatrudnienia w zak³adach pracy chronionej. Jednak ?Gazeta Prawna? spekuluje, ¿e rz±d mo¿e przy tej okazji przeprowadziæ ca³o¶ciow± reformê systemu orzekania ? czyli zast±pienie obecnie funkcjonuj±cych systemów orzekania do celów rentowych i pozarentowych, jednym systemem orzekania o stopniu niepe³nosprawno¶ci w procentach.
Wkrótce Rada Ministrów ma zaj±æ siê wnioskiem ministra pracy i polityki spo³ecznej o powo³anie Miêdzyresortowego Zespo³u ds. Systemu Orzekania o Niepe³nosprawno¶ci i Niezdolno¶ci do pracy. Jego zadaniem bêdzie opracowanie za³o¿eñ oraz projektu nowej ustawy o orzekaniu o niepe³nosprawno¶ci. Resort polityki spo³ecznej opó¼ni³ jednocze¶nie prace nad projektem ustawy o wspieraniu zatrudnienia i integracji osób niepe³nosprawnych, t³umacz±c, ¿e najpierw KE powinna przygotowaæ wspomniane rozporz±dzenie, aby pó¼niej móc jego zapisy uwzglêdniæ w projekcie nowej ustawy.
Autor: oprac. redakcja
?¬ród³o: Gazeta Prawna, 5 czerwca 2007 r.
zródlo
www.niepe
³nosprawni.pl
Zapisane
Strony: [
1
]
Do góry
Drukuj
« poprzedni
nastêpny »
Skocz do:
Wybierz cel:
-----------------------------
Forum archiwalne, proszê o nie rejestrowanie siê, forum przeniosiono do www.forumunorbiego.cba.pl zapraszamy...
-----------------------------
=> UWAGA
-----------------------------
S³owa na dobry pocz±tek..
-----------------------------
=> Wstêpne s³owo
=> OCHOTNICY PISZ¡CY W NASZEJ "KRAINIE MY¦LI OSÓB NIEPE£NOSPRAWNYCH"...
=> REGULAMIN
-----------------------------
Zdrowie i Uroda.
-----------------------------
=> Lecznicze Zio³a
=> Nowo¶ci
=> Najczestrze Schorzenia porozmawajmy o nich
=> Rodzaje terapii
-----------------------------
Spis tre¶ci
-----------------------------
=> SPIS DZA£ÓW
-----------------------------
Pierwsza pomoc
-----------------------------
=> Podstawy 1 pomocy
-----------------------------
PRZEPISY I PRAWA OSOB NIEPE£NOSPRRAWNYCH
-----------------------------
=> Nasze prawa
-----------------------------
Poznajemy siê
-----------------------------
=> NIepe³osprawni o sprawach niepe³osprawnych
=> WITAMY SIÊ
-----------------------------
Sztuka i kultura
-----------------------------
=> Malarctwo
=> instrumenty muzyczne
-----------------------------
Dru¿yna"Wspólnej pomocy"
-----------------------------
=> Instytucja które pomog± Tobie
=> Pomagajmy sobie nawzajem
-----------------------------
Sport dla Niepe³nosprawnych
-----------------------------
=> Nowy dzia³
=> Sport dla Niepe³nosprawnych
-----------------------------
Kina,Teatry.Opery...
-----------------------------
=> CIEKAWE MIEJSCA
=> Teatr
=> KINO
=> Muzyka
-----------------------------
RELIGIA
-----------------------------
=> INSTYTUCJA KO¦CIELNE POMAGAJ¡CE ON
-----------------------------
POEZJA I OPOWIADANIA
-----------------------------
=> POEZJA I OPOWIADANIA
-----------------------------
Zaiteresowania
-----------------------------
=> Czym sie interesujemy?
-----------------------------
W ¶wiecie kulinarii
-----------------------------
=> Ksi±zka kucharska Haneczki i Eli
=> Kulinaria
-----------------------------
Zostaw o nas swoj± opinie
-----------------------------
=> Wasze opinie
£adowanie...
Polityka cookies
Darmowe Fora
|
Darmowe Forum
polskiserwerzycia
blackspider
nwm
polskiserwerfreeplay
wilcze-zycie